Bílá - Lovecký zámeček

#111
Bílá - Lovecký zámeček

Bílá - Lovecký zámeček (#111)

Bílá je malá obec u slovenských hranic, která ožívá především v zimě. Milovníci zimních sportů dobře znají Ski areál Bílá a místní snowpark. V létě je Bílá cílem výletů nadšených cyklistů a turistů. Čekají tu na ně single trails Bílá a značené turistické a cyklistické trasy.

V Bílé nemusíte obdivovat jen krásy přírody, místní lovecký zámeček vás nadchne svou typicky horskou architekturou. V minulosti patřila Bílá do majetku olomouckých arcibiskupů, kteří si zdejší okolí velmi oblíbili. V roce 1906 zde arcibiskup František Saleský Bauer nechal postavit dřevěný lovecký zámeček, který sloužil jako arcibiskupské letní sídlo a také jako lovecká chata.

Jednopatrová dřevěná stavba má šindelovou střechu a hranolovou dvoupatrovou nárožní věž. Stavba se skládá z obytné věže a obytného "paláce". Všechna okna jsou opatřena okenicemi. Do budovy se vstupuje přes verandu, za níž následuje místnost s kachlovými kamny a s dobovým lustrem z loveckých trofejí. Patra jsou pospojovaná schodišti, která jsou zdobena parožím. Objekt je od roku 2010 chráněn jako kulturní památka České republiky.

Součástí areálu je také původní konírna, která svému účelu slouží do současnosti, a také nová kaplička sv. Huberta, v roce 2008 vysvěcená biskupem Lobkowiczem při Hubertské mši.

Dnes se v zámečku nachází ubytovací zařízení, které provozuje Diecéze ostravsko-opavská.

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu