Brno – Vila Tugendhat

#160
Brno – Vila Tugendhat

Brno – Vila Tugendhat (#160)

Vila Tugendhat byla postavena v letech 1929–1930 pro manžele Gretu a Fritze Tugendhatovy dle návrhu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Jedinečnost brněnské vily spočívá v její formální architektonické čistotě, zasazení do přírodního rámce a vzájemném prolínaní prostor, ale i v technickém a konstrukčním řešení a užití ušlechtilých materiálů.

Vila Tugendhat je nejen ikonickou stavbou v kontextu brněnské moderní výstavby, ale i magnum opus jejího architekta. Proto byla v roce 2001, jako jediná památka moderní architektury v České republice, zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V letech 2010–2012 prošla vila Tugendhat památkovou obnovou a restaurací, která ji navrátila do její podoby v době jejího dokončení v roce 1930.

Volně stojící třípodlažní vila je zasazena ve svažitém terénu a je orientována na jihozápad. V prvním podlaží (suterén) je technické zázemí. Druhé podlaží (přízemí) tvoří především hlavní obytný a společenský prostor se zimní zahradou a terasou a dále kuchyně s příslušenstvím a místnostmi pro personál. Ve třetím podlaží (patro) je hlavní vstup z ulice s průchodem na terasu, vstupní hala, pokoje rodičů, dětí a vychovatelky s příslušenstvím. Samostatně přístupný je byt šoféra s garáží a terasa.

Vila je přístupná pro veřejnost, je možné si vybrat z několika okruhů včetně komentované prohlídky zahrady a teras. Během otevírací doby je zdarma přístupná zahrada a výstavy v technickém podlaží vily. Návštěva je bez průvodce. V případě nepříznivých povětrnostních podmínek (sníh, náledí, vítr) je zahrada uzavřena.

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu