Frýdek - Místek - Zámek

#120
Frýdek - Místek - Zámek

Frýdek - Místek - Zámek (#120)

Frýdek-Místek je přirozenou metropoli lašského regionu. Rozkládá se v podhůří Beskyd, na soutoku řek Ostravice a Morávky. Frýdek-Místek je díky své poloze turisticky atraktivní bránou Beskyd.  

Nejvýznamnější památkou města je Frýdecký zámek, který se nachází nedaleko Zámeckého náměstí, na pravém břehu řeky Ostravice. Původně to byl gotický hrad, který jeho různí majitelé stavebně upravovali do podoby renesanční a barokní. V blízkosti zámku se podařilo obnovit a revitalizovat zámecký park a byly vybudované i nové parky.

Prohlídková trasa frýdeckého zámku nabízí zrekonstruovaný Rytířský sál s 35 erbovními obrazy slezské šlechty, zámecké interiéry instalované v reprezentačních prostorách zámku, vyhlídkovou věž gloriet, kapli sv. Barbory a další zajímavosti.

V zámku sídlí Muzeum Beskyd s rozsáhlými expozicemi. Stálá výstava „Beskydy – příroda a lidé“ získala ocenění Destinační společnosti Beskydy-Valašsko v kategorii Nejlepší turistický počin za rok 2019. Ukazuje propojenost přírody a lidské činnosti. Jak příroda utvářela lidský život a způsob obživy, ale také jak lidská činnost ovlivňovala a ovlivňuje beskydskou přírodu. Další expozice jsou věnovány městu, církevním památkám a historii regionu.

 

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu