Hrabová - Kostel Českobratrského evangelického sboru

#042

Hrabová - Kostel Českobratrského evangelického sboru (#042)

Nepřehlédnutelnou stavbou v obci Hrabová je kostel Českobratrského evangelického sboru. 

Od roku 2003 je kostel nemovitou kulturní památkou chráněnou státem. Jde o chrámovou stavbu postavenou převážně skeletovou metodou, rozdělenou do tří hmotově i výškově odlišně řešených částí, řazených za sebou.

Kostel je umístěn v rozlehlé zahradě se vstupní branou ze železobetonu postavenou ve 40. letech minulého století. Stavba je ojedinělou ukázkou moderní monumentální sakrální architektury z první poloviny dvacátých let 20. století, která představuje jedno z nejkvalitnějších děl architekta Oldřicha Lisky. Je to jedna z mála sakrálních staveb ovlivněných funkcionalistickým výtvarným názorem.

V suterénu kostela bylo v roce 2011 otevřeno Regionální muzeum. Návštěvník si zde může prohlédnout stálou expozici o historii obce a těžbě vápence v blízkém lomu. Projekt realizoval místní sbor dobrovolných hasičů a k uskutečnění přispěla dotace z evropských fondů. Další část muzea najdeme v budově naproti, v obecním lihovaru. V patře najdeme Selskou světnici. Je zde umístěna výstavka domácích potřeb, nábytku, přístrojů a zařízení, které sloužily při domácích pracích. Předměty doprovází výzdoba v podobě obrázků a fotografií.

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu