Jeseník - Priessnitzovy léčebné lázně

#150
Jeseník - Priessnitzovy léčebné lázně

Jeseník - Priessnitzovy léčebné lázně (#150)

Město Jeseník leží v samém srdci hor, v krajině plné přírodního bohatství, zeleně a ticha, v krajině pramenů léčivé vody a čistého vzduchu. Jeseník proslul svými lázněmi, pojmenovanými podle slavného rodáka Vincenze Priessnitze. Byl to geniální přírodní léčitel, samouk a zakladatel prvního vodoléčebného ústavu na světě.

Priessnitzovy léčebné lázně leží necelé 3 kilometry nad městem. S osmdesáti léčebnými prameny a unikátním klimatem se lázně řadí k nejvýznamnějším na světě. Součástí areálu s lázeňskými domy je i rodný dům Vincenze Priessnitze, ve kterém se nachází muzeum, věno­vané jeho životu a historii lázní.

Zdejší léčba je založena na využití přírodních léčivých zdrojů, kombinovaných s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami. Vyvinula se zde a stále se zde jako primární metoda léčení praktikuje vodoléčba, která lázně proslavila po celém světě. Léčbu podporuje i čisté horské klima, klid a pohyb ve formě procházek v nádherné horské přírodě Rychlebských hor a Jeseníků.

Raritou lázní je volně přístupný Balneopark na louce nad lázněmi, který je koncipován jako vodní zahrada se soustavou zastavení k hydroterapii a relaxaci. Vyzkoušet si můžete metody „vodního doktora“ Priessnitze na vlastní kůži: přírodní lázně horních a dolních končetin, koupel nohou s akupresurou, lavičku, střiky nebo sprchu se studenou vodou. Relaxaci nabízí i mateřídouškou provoněné sluneční terasy.

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu