paraZOO - Výr

#134
paraZOO - Výr

paraZOO - Výr (#134)

V samém centru Vlašimi, přímo naproti zámku, najdete zahradu plnou zvířat. ParaZOO je útočištěm trvale hendikepovaných zvířat, která nelze vrátit zpátky do přírody. Sídlí na zahradě Podblanického ekocentra, které provozuje Český svaz ochránců přírody Vlašim. Budovu poznáte snadno – podle abstraktní kovové plastiky před vchodem.

ParaZOO byla otevřena v roce 2012 na místě záchranné stanice pro živočichy. Ta tehdy přesídlila do nového léčebného areálu u obce Pavlovice. Zahrada byla poté zrekonstruována pro potřeby zvířecích expozic a také pro vzdělávací účely. Na místě se lze i ubytovat.

Areál je rájem vodních zvířat, ptáků i malých savců. V roce 2021 v paraZOO rozšířili druhovou skladbu o chovný pár sýčka obecného a o některé zástupce nepůvodní fauny. Do přebudované voliéry po pěvcích se přestěhoval norek americký a jeho sousedem se stal mýval severní. Expozici vodních ptáků nově obývá nutrie říční a želvy nádherné. ParaZOO poskytuje útočiště pro čtyři desítky trvale hendikepovaných živočichů, kteří se díky kvalitní péči dožívají opravdu vysokého věku.

Výři velcí Kuba a Otylka zdobí svou majestátní přítomností ptačí voliéru. Začátkem 20. století byl výr velký na českém území v důsledku trvalého pronásledování téměř vyhuben, k postupnému navyšování stavů začalo docházet až po vyhlášení zákonné ochrany v roce 1929. V paraZOO můžete vidět tuto největší sovu jen proto, že oba exempláře po zlomenině křídla nemohou létat.

 

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu