Staré město - Památník Velké Moravy, Cyrilometodějské centrum

#148
Staré město - Památník Velké Moravy, Cyrilometodějské centrum

Staré město - Památník Velké Moravy, Cyrilometodějské centrum (#148)

Objekt Památníku Velké Moravy ve Starém Městě byl vybudován nad základy první objevené církevní stavby z doby Velké Moravy. Právě základy hřbitovního kostela jsou také centrální částí Expozice Velká Morava, která návštěvníky provede důležitými dějinnými okamžiky Velkomoravské říše a životem na slovanském hradišti.

Součástí expozice jsou repliky dobových oděvů, obuvi, vzácných šperků, pracovních nástrojů a dalších nálezů z archeologických výzkumů. V centru pozornosti jsou ponechány základy velkomoravského kostela. Expozice je postavena na příběhu Mojslava, pohřbeného v 9. století na pohřebišti ve Starém Městě „Na Valách“.

V nově vybudované přístavbě z roku 2022 – Cyrilometodějském centru – je umístěna multimediální expozice Příběh Konstantina a Metoděje, která představuje životní osudy bratrů, kteří stáli u počátku slovanského písemnictví. Ještě hlouběji do minulosti zve další expozice Pravěk Uherskohradišťska. Zde se díky temné haptické stezky přenese návštěvník do dob lovců mamutů, prvních zemědělců či kovolitců.

Budova Památníku Velké Moravy je od roku 1969 národní kulturní památkou. V roce 2022 byla přistavena nová budova Cyrilometodějského centra.

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu