Tovačov - zámek

#081
Tovačov - zámek

Tovačov - zámek (#081)

V samotném srdci střední Hané, obklopeno rybníky a jezery, leží městečko Tovačov. Už zdálky můžete vidět Spanilou věž tovačovského zámku. Z devadesát šest metrů vysoké věže je nádherný výhled do okolní krajiny a všechny rybníky a jezera uvidíte jako na dlani. Věž je přístupná veřejnosti a slouží jako vyhlídkové místo.

Podle pověsti byla stavba původně hradu na tomto místě založena v 2. polovině 11. století jako útočiště lovců, později sloužil hrad jako dobře chráněná vodní tvrz. Historie zámku je ale svázána především s rodem Cimburků, za nichž začal být přestavován původní hrad v renesanční sídlo. Přestavba pokračovala i za Pernštejnů. V roce 1492 byla dostavěna i téměř sto metrů vysoká Spanilá věž.

Novorenesanční přestavba zámku proběhla na přelomu 19. a 20. století. Vstupní portál věže je označovaný jako nejstarší italská renesanční práce v ČR. Za pozornost v interiéru stojí zmenšená kopie schodiště Vídeňské opery. Po jeho stranách jsou umístěna dvě zrcadla a traduje se, že když se v obou z nich uvidíte zároveň, splní se vám přání.

V jeho prostorách si můžete prohlédnout kromě tematických a příležitostných výstav především renesanční portál zámecké věže, zámeckou kapli s raně barokní štukaturou, levé křídlo zámku se schodištěm ve vídeňském stylu a obřadní síní města. Dále rytířský a sněmovní sál, expozici rodu Gutmannů, expozici prusko-rakouské bitvy u Tovačova v roce 1866 a expozici Ctibora Tovačovského z Cimburka.

Zámek obklopuje menší zámecký park, který ve stínu vzrostlých stromů láká k odpočinku a relaxaci. Nádvoří zámku a park jsou volně přístupné.

www.zamek.tovacov.cz

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu