Uherské Hradiště - Galerie Slováckého muzea

#145
Uherské Hradiště - Galerie Slováckého muzea

Uherské Hradiště - Galerie Slováckého muzea (#145)

Budova bývalé vojenské zbrojnice je barokní dominantou dnešní Otakarovy ulice a přilehlého okolí, kudy v minulosti vedlo opevnění města. V budově je umístěna Umělecká sbírka Slováckého muzea. 

Při zásadní rekonstrukci na přelomu 50. a 60. let byla zbrojnice přizpůsobena potřebám galerie. Jsou zde prezentována díla moravských a českých umělců, ale i díla zahraničních autorů. Vybavení galerie a její reprezentativní vzhled dovolují navazovat spolupráci s významnými uměleckými osobnostmi. Mimo výstavní činnost jsou v prostorách galerie pořádány pravidelné kulturní programy.

Budova bývalé zbrojnice je řešena jako dvoukřídlé těleso s přilehlým čtvercovým nádvořím. Na čelní straně fasády je dominantním prvkem vstupní portál, zdobený vojenskými atributy. Další významnou cenností je dochovaná nástěnná kartuše, pocházející z dílny Baldassara Fontany. Dokladem řemeslné zručnosti je trámový strop v prvním poschodí pravého křídla, a zvláště pozoruhodný je půdní prostor, kde je zachována barokní vazba krovů ve tvaru ondřejských křížů. Dnes je zde výstavní sál s expozicí.

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu