Zámek Konopiště

#155
Zámek Konopiště

Zámek Konopiště (#155)

Zámek Konopiště patří k nejvýznamnějším a nejnavštěvovanějším památkám v České republice. Celý komplex se zámkem, přiléhající oborou, medvědáriem, parkem a Konopišťským rybníkem se rozkládá nedaleko Benešova.
Základem konopišťského zámku byl raně gotický hrad z přelomu 13. a 14. století, postavený ve stylu francouzského kastelu. Rohy stavby byly osazeny čtyřmi věžemi, další tři věže vycházely z průčelí. Po renesančních úpravách přišlo baroko a s ústupem obranné funkce snížení šesti věží do úrovně pater.

 

Převratné změny se dotkly zámku v průběhu vlastnictví následníkem trůnu arcivévodou Františkem Ferdinandem d’Este. Na jeho rozkaz byl zámek přestavěn podle zásad historizujícího romantismu, jeho okolí upraveno v rozlehlý park a vznikl Růžový sad. Arcivévoda shromáždil na zámku obrovskou řadu cenných předmětů, rozsáhlá je například sbírka zbraní a výzbroje.

 

Na zámku si můžete prohlédnou 7 okruhů. Reprezentační a hostinské pokoje umístěné v prvním patře jižního křídla zámku. Nejstarší prostory zámku s gotickými a renesančními klenbami v kapli sv. Huberta. Soukromé pokoje rodiny Františka Ferdinanda d'Este. Lovecké expozice včetně exotických trofejí a sbírky loveckých zbraní. Muzeum sv. Jiří, jehož Monotematická sbírka s motivem sv. Jiří nemá v českých zemích obdoby. Střelnice arcivévody Františka Ferdinanda d´Este s pohyblivými a akustickými terči, kulečníkovou dráhou a loveckými trofejemi. Růžová zahrada se skleníky, která tvoří nedílnou součást zámku Konopiště.

mám zájem o magnetky

Kde koupit
Zpět na výpis míst

Objednávka

Objednávat můžete již od 50 ks

50-199 ks 45 Kč/ks bez DPH
200-499 ks 40 Kč/ks bez DPH
Nad 500 ks 35 Kč/ks bez DPH

Volejte nebo pište na


+420 722 920 421 info@keramickemagnetky.cz

Rozsívalová Veronika Obchodní zástupce +420 724 257 668 veronika.r@machovsky.cz

© 2024 Machovský s.r.o. | provozováno s ondrejfirla.eu